Navigátor Štěstí, kino Scala, 2022, perfomance s Petrem Vášou. hlas – obraz – tělo – zvuk – stroj – slovo – destrukce
v rámci uvedení autorských knih Navigátor úvod do umění nových médií, a Štěstí. Akce byla zakončena nekoordinovaným book swap happeningem.

Cake Fight, 2021, videoperfomance s Jiřím Surůvkou. 

Tanec hadic, kino Scala 2019. Performance Lenky Klodové a Jany P. Francové v prostoru Univerzitního kina Scala. Site specific project v konfrontaci s reminiscencí prvních filmů. Ženský element v kině v jedinečném provedení.

Print and Play galerie Duha 2018 společně s Tomášem Jenčkem a Barčou Kašubovou. Video je záznam doplněný od drobné animace písma a znaků. Na vernisáži výstavy Print or play  facebook.com/events/2015853571995185/

Stolečku, prostři se  univerzitní kino Scala, 2018. Spolupráce Vladimíra Havlíka, Blahoslava Rozbořila a Jany P. Francové . Volná reakce na časoprostor, který vzniká na nebezpečně velkém pódiu před projekcí Scalní video V. Konfrontace těla, plátna a genia loci Univerzitního kina Scala v neopakovatelné akci.

Písmo, kniha, zvuk 2017, Místodržitelský palác Moravské galerie. Performance, která propojuje psanou a tištěnou kulturu s živou hudební improvizací. Zvuk kompozice začíná na psacím stoji a zapojuje ozvučenou desku stolu s tiskátky. Vzniklé písmové záznamy mohou sloužit jako grafické partitury pro hráče na basu a cello. Detail práce s tiskátky je promítán na plátno v pozadí.
spolupráce: Jennifer Helia de Felice, Tomáš Jenček, Mirek Švejda.

Tanec chromozomů performance na festivalu Ponavafest 2017.
Spolupráce Acute Dose, studentky Katedry výtvarné výchovy Pdf MU, Modré těleso a Jana P. Francová.

Koule, performance, happening „Intermediální pískoviště – Point de convergence“, Bechyně, 2005  

V rámci workshopu jsem uvařila množství sladkých kuliček, kterými jsme se vzájemně krmili a krmili jsme i kolemjdoucí. Společně s ostatními účastníky workshopu Intermediální pískoviště – Point de convergence“ jsme intervenovali do veřejného prostoru městečka Bechyně.  Pro tento účel jsem si vyrobila kulový kostým s košíčky na sladkosti.

Proti dešti, Trnovec, Slovensko, 1998 Happening v rámci Symposia „V prirodě, o prirodě s prírodou“  na vodní ploše Liptovské Mary. Akce na zaplašení deště, happening s účastníky sympózia ještě na  analogový záznam. 

HAM je performance s rozdáváním sladkostí. Bonbony ve tvaru ART byly mini sochařské objekty z jedlé želatiny, které byly nabízeny v rámci performance „HAM“ na náměstí v Olomouci, 2008